Sprzedaż i naprawa elektroniki przemysłowej, systemy pomiarowe

ADEGIS z tytułem Gazeli Biznesu 2019

20. edycja rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm

„Gazele Biznesu” to obecnie najpopularniejsze zestawienie dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm. Ranking organizowany jest w Polsce od 2000 roku przez dziennik gospodarczy „Puls Biznesu” w celu promowania małej i średniej przedsiębiorczości. Z przyjemnością informujemy, że w opublikowanej w ostatnim tygodniu grudnia 20. edycji rankingu znalazła się także spółka ADEGIS.

Tytuł Gazeli Biznesu niewątpliwie wiąże się z prestiżem i stanowi potwierdzenie dobrej reputacji oraz wiarygodności firmy. Choć zestawienie wydaje się dość długie – w tym roku zakwalifikowało się 4675 firm – jego kryteria nie są łatwe do spełnienia dla małych przedsiębiorstw. O przyznaniu tytułu decydują bowiem wyniki finansowe z trzech ostatnich lat. Jak mówią organizatorzy rankingu: „Tytuł Gazeli Biznesu to znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm”.

Aby ubiegać się o przyznanie wyróżnienia za 2019 rok, należało spełnić następujące warunki:

  • nieprzerwane prowadzenie działalności od ponad 3 lat,
  • uzyskanie przychodów ze sprzedaży między 3 a 200 mln złotych w roku bazowym 2016,
  • wzrost przychodów ze sprzedaży w latach 2016-2018,
  • brak strat w badanym okresie,
  • złożenie sprawozdań finansowych do Krajowego Rejestru Sądowego, przekazanie ich wywiadowni gospodarczej współpracującej z „Pulsem Biznesu” lub udostępnienie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

W latach 2016-2018 spółka ADEGIS zanotowała wzrost przychodów na poziomie 153.42%, co dało nam 1234 miejsce w ogólnopolskim rankingu. Nie byłoby to możliwe bez udziału naszych pracowników, dlatego przede wszystkim im pragniemy podziękować za wysiłek włożony w dynamiczny rozwój firmy. Pełną wersję rankingu wraz z komentarzami redakcji można znaleźć w Katalogu Gazel Biznesu 2019.