Sprzedaż i naprawa elektroniki przemysłowej, systemy pomiarowe

ADEGIS sponsorem Akademii Top Team

Trenują sztuki walki, prowadzą zajęcia ruchowe dla przedszkolaków i dzieci z niepełnosprawnością, a pod czujnym okiem trenerów Marcina Orzechowskiego i Sandry Pniak – wielokrotnej medalistki mistrzostw świata – osiągają sukcesy na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. Mowa o Akademii Sportowej Top Team, wodzisławskim klubie judo dla dzieci i młodzieży, którego sponsorem została firma ADEGIS.

Akademia mistrzów

Akademia Top Team to przede wszystkim szkoła sportów walki dla najmłodszych. Podopieczni klubu trenują judo i brazylijskie jiu-jitsu, a zajęcia prowadzi dla nich mistrzowska kadra trenerska: Sandra Pniak i Marcin Orzechowski. Reprezentanci Akademii regularnie biorą udział w zawodach judo, ju-jitsu i grapplingu, mogą liczyć także na powołania do kadry Polski. Tylko w roku 2019 młodzi zawodnicy zdobyli:

  • 12 medali w Pucharze Polski Ju-Jitsu,
  • 2 złote medale w Pucharze Europy w Ju-Jitsu,
  • 14 medali w Pucharze Polski w Grapplingu Gi i NoGi,
  • 12 medali na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu,
  • 9 medali na Mistrzostwach Europy Ju-Jitsu i Polish Open.

Liczne sukcesy na szczeblu ogólnopolskim i europejskim to jednak nie wszystko. Trenerzy Top Team podkreślają, że najważniejsze jest samo podjęcie walki. „W naszej Akademii, oprócz kształtowania ciała, kładziemy nacisk także na kształtowanie charakteru” - czytamy na facebookowym profilu klubu. „Uczymy współdziałania w grupie, akceptacji, poszanowania dla drugiego człowieka”.

Logo Akademii Top Team

Logo Akademii z maskotką klubu – sympatycznym krokodylem Stefanem

Dlaczego Top Team?

Jak to się stało, że serwis automatyki przemysłowej został sponsorem dziecięcego klubu judo? Naszą uwagę zwróciła przede wszystkim działalność Akademii na rzecz promowania sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia w Wodzisławiu Śląskim. Nasz zespół tworzą ludzie młodzi, dla których aktywność fizyczna stanowi ważny element życia, i którzy zdają sobie sprawę, jak istotne jest zachęcanie do niej dzieci i młodzieży. Co więcej, wielu naszych pracowników pochodzi właśnie z Wodzisławia; tutaj też od kilku lat firma ADEGIS ma swoją siedzibę. Realizując strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, staramy się wspierać lokalne inicjatywy i angażować w przedsięwzięcia na rzecz naszego wspólnego otoczenia.

W przeszłości wielokrotnie braliśmy udział w akcjach charytatywnych związanych ze sportem. W ramach dotychczasowych działań wylicytowaliśmy m.in. koszulki Roberta Lewandowskiego i Rafała Majki, z których dochód został w całości przeznaczony na pomoc dzieciom; mamy w swojej kolekcji także numer startowy Chrisa Froome’a, czterokrotnego zwycięzcy Tour de France. Wspierając Akademię Top Team, kontynuujemy tę „mistrzowską” tradycję: założycielka i trenerka klubu, Sandra Pniak, jest bowiem mistrzynią świata w grapplingu, wicemistrzynią Polski w ju-jitsu oraz wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy. Jej sukcesy, ogromne zaangażowanie oraz umiejętność pracy z młodzieżą przyciągnęły do Akademii już ponad setkę zawodników, dla których Sandra stała się prawdziwym autorytetem.

Trenerka Sandra Pniak z brązowym medalem Mistrzostw Europy

Trenerka Sandra Pniak z brązowym medalem Mistrzostw Europy

„Nie musisz być wielki, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim”

Tym cytatem z amerykańskiego mówcy motywacyjnego Akademia Top Team zaprasza nowe osoby do udziału w treningach. Jednak nie da się ukryć, że aby kontynuować raz rozpoczęte zadanie, potrzebne jest także stabilne zaplecze finansowe. Tym bardziej, że działalność Top Team nie ogranicza się jedynie do nauki judo i startów w zawodach.

W sezonie 2019/2020 Akademia rozpoczęła pilotażowy program zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Zajęcia obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe i elementy sztuk walki, treningi odbywają się w atmosferze wzajemnego zrozumienia, a poziom trudności dostosowany jest do indywidualnych potrzeb uczestników. Klub regularnie prowadzi też zajęcia ruchowe dla przedszkolaków, organizuje zimowe i letnie obozy sportowe, półkolonie oraz cykliczne imprezy integracyjne dla swoich podopiecznych. Ponadto co roku w Wodzisławskim Centrum Kultury członkowie Akademii organizują Galę Judo – wyjątkowy pokaz sztuk walki, który ma na celu zaprezentować umiejętności młodych zawodników, a także propagować w regionie dyscypliny sportu, jakimi są judo i ju-jitsu.

Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć działalność wodzisławskiego klubu jako jego główny sponsor. Mamy nadzieję zabezpieczyć w ten sposób dalszy rozwój Akademii Top Team oraz jej utalentowanych zawodników, a także zachęcić swoim przykładem potencjalnych sponsorów do wsparcia tej lub podobnych inicjatyw. Życzymy całemu zespołowi dalszych sukcesów, a przede wszystkim: radości z rozwijania sportowej pasji.

IV Gala Judo Akademii Top Team

IV Gala Judo zorganizowana przez Akademię Top Team