| Product no. | MC07A055-2A3-4-00 |
| Family | MOVITRAC 07 |
MC07A055-2A3-4-00
Product description:
MOVITRAC 07 Frequency inverter 230 V 3-phase 5.5 kW Integrated line filter class A
Technical data
| SUPPLY VOLTAGE | 3-fazowe 230 V |
| OUTPUT POWER | 5,5 kW |
| RATED OUTPUT CURRENT | 22 A |
| DIMENSIONS | 130 x 335 x 196 mm |