| Product no. | 6EP1331-2BA10 |
| Brand | Siemens |
| Category | Stabilized power supplies |
| Family | SITOP |
6EP1331-2BA10
Product description:
SITOP power 0.5 A stabilized power supply input: 120/230 V AC output: 24 V DC/0.5 A
Technical data
| INPUT VOLTAGE | 120 ... 230 V AC |
| INPUT CURRENT | 0.22 A / 0.13 A |
| OUTPUT VOLTAGE | 24 V DC |
| PARALLEL SWITCHING | niemożliwe |
| DIMENSIONS | 22,5 x 80 x 91 mm |