| Product no. | ATV-58HU41N4 |
| Brand | Schneider Electric |
| Category | Inverters |
| Family | Altivar 58 |
ATV-58HU41N4
Product description:
Adjustable speed drive ATV-58H with heat sink - 2.2 kW - Class A EMC filter
Technical data
| POWER SUPPLY | 3-fazowe: 380…500 V 50/60 Hz |
| MOTOR POWER | 2,2 kW |
| RATED CURRENT | 5,8 A |
| DIMENSIONS | 150 x 230 x 184 mm |