| Product no. | ATV31H018M2 |
| Brand | Schneider Electric |
| Category | Inverters |
| Family | Altivar 31 |
ATV31H018M2
Product description:
Variable speed drive ATV31 - 0.18kW - 240V 1-phase supply - EMC filter - IP20
Technical data
| SUPPLY VOLTAGE | jednofazowe: 200...240 V 50/60 Hz |
| RATED MOTOR POWER | 0,18 kW |
| RATED OUTPUT CURRENT | 1,5 A |
| DIMENSIONS | 72 x 145 x 130 mm |