| Product no. | ATV61HD22N4 |
| Brand | Schneider Electric |
| Category | Inverters |
| Family | Altivar 61 |
ATV61HD22N4
Product description:
ATV61 22 kW 30HP 480V 3 phases EMC IP20 with graphic term
Technical data
| SUPPLY VOLTAGE | 3-fazowe: 380...480 V 50/60 Hz |
| MOTOR POWER | 22 kW |
| OUTPUT CURRENT | 48 A (380 V) / 40 A (460 V) |
| DIMENSIONS | 240 x 420 x 236 mm |