| Product no. | ECSDE012C4B |
| Brand | Lenze |
| Category | Power supply units |
| Family | ECS |
ECSDE012C4B
Product description:
ECS-SERVO SYSTEM, SUPPLY MODULE – ECS POWER SUPPLY MODULE – PUSH THROUGH VARIANT – 12,0 A
Technical data
| INPUT VOLTAGE | 400/480 V AC |
| INPUT CURRENT | 9,6 A |
| OUTPUT VOLTAGE | 565/675 V DC |
| OUTPUT CURRENT | 12 A |