| Product no. | FR-A540-11K-EC |
| Brand | Mitsubishi Electric |
| Category | Inverters |
| Family | FR-A500 |
FR-A540-11K-EC
Product description:
Mitsubishi FR-A500 Inverter 11 kW 380-480 V AC 3 Phase
Technical data
| POWER SUPPLY | trójfazowe |
| SUPPLY VOLTAGE | 380–480 V 50Hz/60Hz |
| RATED POWER | 11 kW |
| OUTPUT CURRENT | 23 A |
| DIMENSIONS | 250 x 400 x 190 mm |