| Product no. | HDS03.2-W075N |
| Brand | Rexroth Indramat |
| Category | Drive controllers |
| Family | DIAX04 |
HDS03.2-W075N
Technical data
| RATED CURRENT | 75 A |
| PEAK CURRENT | 75 A |
| CONTINUOUS CURRENT | 40/30 A (4kHz/8kHz) |
| LOSS OF POWER | 220 W |