| Product no. | MC07A011-2A3-4-00 |
| Brand | SEW-Eurodrive |
| Category | Inverters |
| Family | MOVITRAC 07 |
MC07A011-2A3-4-00
Product description:
MOVITRAC 07 Frequency inverter 230 V 3-phase 1.1 kW Integrated line filter class A
Technical data
| SUPPLY VOLTAGE | 3-fazowe 230 V |
| OUTPUT POWER | 1,1 kW |
| RATED OUTPUT CURRENT | 5,7 A |
| DIMENSIONS | 90 x 295 x 150 mm |