| Product no. | MC07A015-5A3-4-00 |
| Family | MOVITRAC 07 |
MC07A015-5A3-4-00
Product description:
MOVITRAC 07 Frequency inverter 400 V 3-phase 1.5 kW Integrated line filter class A
Technical data
| SUPPLY VOLTAGE | 3-fazowe 400 V |
| OUTPUT POWER | 1,5 kW |
| RATED OUTPUT CURRENT | 4 A |
| DIMENSIONS | 90 x 295 x 150 mm |