| Product no. | 31C011-503-4-00 |
| Brand | SEW-Eurodrive |
| Category | Inverters |
| Family | MOVITRAC 31C |
31C011-503-4-00
Product description:
MOVITRAC 31C Przetwornica częstotliwości 3 x 380-500 V, 2.2 kVA, 3.2 A
Technical data
| CONNECTION VOLTAGE | 380-500 VAC +/-10% |
| RATED MAINS CURRENT | 2.4 A (100%), 2.9 A (125%) |
| OUTPUT POWER | 2.2 kVA |
| OUTPUT CURRENT | znam.: 3.2 A, ciągły: 4.0 A |
| MOTOR POWER | stałe obciążenie: 1.1 kW |
| DIMENSIONS | 105 x 188 x 189 mm |