| Product no. | 31C040-503-4-00 |
| Brand | SEW-Eurodrive |
| Category | Inverters |
| Family | MOVITRAC 31C |
31C040-503-4-00
Product description:
MOVITRAC 31C Przetwornica częstotliwości 3 x 380-500 VAC, 4.0 kW, 8.8 A
Technical data
| INPUT VOLTAGE | 3 x 380-500 V AC |
| RATED MAINS CURRENT | 8.8 A (100%), 11 A (125%) |
| OUTPUT POWER | 6.6 kVA |
| OUTPUT CURRENT | znam.: 9.6 A, ciągły: 12 A |
| MOTOR POWER | 4 kW (stałe obciążenie) |
| DIMENSIONS | 184 x 296 x 218 mm |